Ferie w bibliotece w Żurawiu

Dziecięcy gwar rozbrzmiewał między regałami książek.
Jak co roku podczas ferii filia biblioteczna w Żurawiu zwiększyła swoją ofertę skierowaną do dzieci. Spotykając się w ramach „Literackich podróży małych i dużych”, odkrywaliśmy wspólnie zakamarki literatury dziecięcej. Za każdym razem przeczytana przez bibliotekarza historia staje się początkiem fascynującej wędrówki: wspólnych rozmów, opinii, a następnie wykonania pracy plastycznej, spędzenia czasu przy puzzlach i grach planszowych. Wyruszyliśmy w podróż do Krainy Lodu, wysłuchując opowieści o najbardziej znanym bałwanku Olafie. Nawiązując do Dnia Kubusia Puchatka, przypomnieliśmy sobie perypetie mieszkańców Stumilowego Lasu. Oczywiście nie zabrakło historii o ulubionym Gospodarzu Gustawie – tym razem Gustaw tropił złodzieja mleka- i zabawnych wierszy Pana Drabika. Nowością w tym roku było spotkanie z Panem policjantem, podejmujące problematykę bezpieczeństwa podczas ferii, bezpieczeństwa na drodze, zachowania się przy wsiadaniu i wysiadaniu z autobusu szkolnego. Dzieciaki zostały obdarowane odblaskowymi kamizelkami i obiecały, że zawsze będą uważać.

Dziękuję za liczne przybycie i gratuluję wspaniałych prac.

Do zobaczenia w każdy piątek w godz. 15.30- 17.00 (Sylwia Dziurkowska)