II Ogólnopolska Noc Bibliotek już za nami

“Wszechświat w księgach zamknięty” to początek magicznej podróży, w którą zabrałyśmy Uczestników tegorocznej edycji II Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek zorganizowanej w naszej Bibliotece.

II Ogólnopolska Noc Bibliotek 2016_prowadzące:w czarnej sukience Justyna SIemion, w seledynowej sukience Sylwioa Dziurkowska

Biblioteki już od najdawniejszych czasów były strażnicą ludzkiej myśli. Współczesnej bibliotece przyświeca podobna misja, chociaż świat się bardzo zmienił,
to nadal magia książki jest niezaprzeczalna.
Nad tą „krainą” wypełnioną księgami pieczę sprawuje bibliotekarz. Umberto Eco – wielki włoski filozof, powieściopisarz, bibliofil, profesor Uniwersytetów
we Florencji i Bolonii w sposób humorystyczny zaprezentował blaski i cienie zawodu bibliotekarza.
W swym odczycie zatytułowanym „O bibliotece” prowadzi nas przez zakamarki wielkich światowych bibliotek, ukazując „trud i znój’ czytelników poszukujących odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Obraz ten jest podszyty dużą dozą ironii, a bibliotekarz niczym w krzywym zwierciadle jawi się nam jako przesadnie ostrożny opiekun dóbr kultury.

W podróży towarzyszyli nam wirtuozi interpretacji muzycznej:

Michalina Putek – skrzypaczka,

Artur Broncel – multiinstrumentalista ( w tej podróży kontrabasista),

Wojciech Król – akordeonista.

Na deser swoja twórczość zaprezentowali nam członkowie ArtPoniku – wtorkowych spotkań z kulturą.
Przyjaciołom naszej Biblioteki wyrażamy naszą wdzięczność za przybycie oraz wspólną podróż
po zakamarkach bibliotek. Dziękujemy za owacje na stojąco dla niezrównanych muzyków.

Z tego miejsca pragniemy również podziękować współorganizatorowi – ArtPonikowi – wtorkowym spotkaniom        z kulturą, którego członkowie prezentując swoją twórczość, dostarczyli nam wiele radości.

Dyrekcja i Bibliotekarze

Gminnej Biblioteki Publicznej w Janowie