O tym, jak roboty Photon podbiły Gminę Janów

Od sześciu miesięcy w naszej Bibliotece mieszkają Photonki. Małe i prześliczne robociki, dzięki którym dzieci i młodzież stawiają swoje pierwsze kroki w skomplikowanym świecie nowych technologii.

Wspólna zabawa z Photonami rozwija kreatywność i logiczne myślenie, uczy współpracy i cierpliwości.

Photony trafiły do naszej Biblioteki z grantu, który otrzymaliśmy w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Sprzęt o wartości netto 2734,20 PLN otrzymaliśmy z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informatycznego i są to:

– robot PHOTON (wersja edukacyjna) – 3 sztuki,
– mata edukacyjna,
– gra Scottie Go! (wersja edukacyjna – 3 sztuki,
– tablet Huawei MediaPad T3 7 – 3 sztuki.

Celem naszego projektu jest wykorzystanie robotów PHOTON przy promocji czytelnictwa, rozwijaniu kompetencji cyfrowych dzieci uczęszczających na spotkania do biblioteki. Kolejnym założonym przez nas celem jest wykorzystanie robotów PHOTON przez placówki oświatowe na zajęciach z kodowania.

Warsztaty z kodowania w liczbach:

29 spotkań, 419 uczestników.

Partnerami projektu są:

Szkoła Podstawowa w Janowie,

Szkoła Podstawowa w Lgoczance,

Szkoła Podstawowa w Piasku,

oraz przedszkola i oddziały przedszkolne w Piasku, Siedlcu i Lgoczance.

Wkrótce Photony rozpoczną nową, fascynującą podróż do dzieci i młodzieży z pozostałych szkół i przedszkoli.

Do zobaczenia wkrótce.

(Justyna Siemion)