Promocja Biblioteki na Dożynkach Gminnych w Lusławicach

11 września 2016 roku promowałyśmy Bibliotekę na Dożynkach Gminnych w Lusławicach.

Dożynki Gmina Janów-Lusławice 2016 r.

Lusławice – malownicza miejscowość położona w północno zachodniej części naszej Gminy, były gospodarzem tegorocznego święta Rolników – Dożynek Gminnych.

W niedzielę 11 września świętowaliśmy symboliczne zakończenie żniw oraz prac polowych.

Tegoroczne Dożynki były doskonałą okazją do zaprezentowania działań naszej Biblioteki. Odwiedzający nasze stoisko mogli zapoznać się z bogatą ofertą kulturalną, skierowaną zarówno do dzieci jak również do osób dorosłych.

Dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa, których było tak wiele. Cieszymy się, że nasze działania spotkały się z zainteresowaniem uczestników Dożynek.

W tym miejscu pragniemy podziękować Państwu Ewie i Adamowi Ucieklakom z Poniku, którzy ofiarowali nam wspaniałe ekologiczne siano, z którego wykonałyśmy dekorację naszego stoiska. Nasze siankowe sowy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko dzieci.

Gratulujemy doskonałej organizacji Dożynek, jesteśmy pełne uznania dla mieszkańców miejscowości Lusławice, którzy tak wspaniale udekorowali swoje posesje. Kultywowanie tego zwyczaju jest dla nas bezcenne – dokumentacja zdjęciowa wzbogaci nasze zbiory Dokumentów Życia Społecznego, by przyszłe pokolenia mogły czerpać z doskonałych wzorców.

Szanowni Państwo, jeszcze raz dziękujemy za wspólne świętowanie i do zobaczenia w Bibliotece.

Dożynki Gmina Janów-Lusławice 2016 r.