Relacja z XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

W dniach 8-15 maja 2022 roku organizowaliśmy XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Tegoroczna edycja obchodzona była pod hasłem: Świat w jednym miejscu.

Naszą bibliotekę w Janowie odwiedziły dzieci z przedszkola w Janowie i Złotym Potoku. Gwar roześmianych dzieci rozbrzmiewał w bibliotecznych zakamarkach. Wcześniej jednak dzieci wysłuchały bajek kamishibai, a spotkanie z najbardziej rozpoznawalnym misiem uwielbiającym miodek sprawiło naszym gościom dużo radości.

W ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Biblioteki odwiedziliśmy dzieci z przedszkola w Lusławicach, gdzie słowo czytane odegrało bardzo ważną rolę, a podsumowaniem czytelniczej przygody były przepiękne prace plastyczne.

Tegoroczny Tydzień Bibliotek to wspólne przedsięwzięcie filii bibliotecznej w Lgoczance oraz Szkoły Podstawowej w Lgoczance. Efekty tego przedsięwzięcia to inscenizacja wierszy Jana Brzechwy przygotowana przez uczniów klas VII i VIII dla młodszych kolegów z klas 0-III. Uczniowie SP Lgoczanka wykonali plakaty promujące czytelnictwo i bibliotekę. Wydarzeniem kulminacyjnym był teatrzyk dla dzieci, gdzie w role wiewiórki, szaraczka, misia i liska wcielili się nauczyciele i nasza koleżanka bibliotekarka.

Niebywałą przyjemnością dla nas bibliotekarek były odwiedziny Seniorów uczestniczących w projekcie Janowski Dom Seniora. Wizyta ta była swoistego rodzaju panoramą wybranych przez nas tytułów i autorów. Omówiłyśmy kryminały, powieści obyczajowe i historyczne, romanse i thrillery. Znaczna część spotkania poświęcona była literaturze niebeletrystycznej w tym: biografiom znanych i lubianych ludzi świata kultury i nauki, pamiętnikom i wspomnieniom, relacjom z podróży. Wymieniliśmy się doświadczeniami literackimi, mając nadzieję na kolejne spotkanie w „Literackich Zakamarkach”.

W XIX Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek wzięło udział 250 Uczestników.
Dziękujemy i do zobaczenia w Bibliotece 😊

Szczególne podziękowania kierujemy do:

Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Janowie oraz Wychowawców z Przedszkola w Janowie

Dyrekcji i Grona Pedagogicznego Szkoły Podstawowej w Lgoczance oraz Wychowawców z Przedszkola w Lgoczance

Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Lusławicach oraz Wychowawców z Przedszkola w Lusławicach

Dyrekcji i Wychowawców z Przedszkola w Złotym Potoku