VIII Ogólnopolska Noc Bibliotek już za nami

3 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Janowie spotkaliśmy się po raz ósmy,       by wspólnie z naszymi zaproszonymi Gośćmi uczestniczyć w VIII Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „To się musi powieść”, my jednak świętowaliśmy pod szerszym hasłem „Dialog literatury z muzyką – to się musi powieść!”

W trakcie spotkania odbyliśmy podróż, w której drogowskazami stały się literatura i muzyka, a miejscem docelowym była historia państwa i narodu polskiego. Licznie zaprezentowane przykłady pokazały, że literatura nie jest osobnym bytem i wciąż nawiązuje do jakże trudnych doświadczeń narodowych Polaków. Często wchodzi w dialog z muzyką, dając nam przepiękne   i wartościowe utwory. Szeroko rozumiana liryka patriotyczna (epoka z elementami narodowowyzwoleńczymi) stała się nieodłącznym elementem naszej kultury. Słowa połączone z nutami stoją na straży pamięci, definiując naszą przynależność narodową.

Wszystkim Uczestnikom gorąco dziękujemy i do zobaczenia za rok.

VIII-Noc_Bibliotek_Biblioteka w Janowie 3.10.2022
VIII-Ogólnopolska_Noc_Bibliotek-3.10.2022-Janów